Co nowego?

Serowe placuszki

Propozycja idealna na śniadanie na słodko lub podwieczorek. Placuszki są bardzo smaczne i pożywne a przede wszystkim BARDZO PROSTE w wykonaniu!!!

MIASTO KOBIET

Już po raz czwarty Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zorganizowało MIASTO KOBIET z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Pierwszy raz w tym roku miałam możliwość brać udział w tym wydarzeniu. Zdecydowanie było warto!!!

Sen na zdrowie

Planując harmonogram dnia coraz częściej dbamy o to,  by wśród codziennych obowiązków znaleźć czas na  aktywność fizyczną, sporządzenie i regularne spożywanie posiłków czy odrobinę relaksu – wyjście ze znajomymi, obejrzenie filmu,  przeczytanie książki. Natłok codziennych  obowiązków często realizujemy kosztem czasu przeznaczonego na sen. Dlaczego zapewnienie odpowiedniej ilości snu każdego dnia jest takie ważne?  Czym grozi niedobór snu?

Poszukiwania zdrowej żywności

Jak już wiecie od pewnego czasu współpracujemy z Sklepem Malowany Ul <3 W zeszły piątek miałyśmy przyjemność szukać zdrowych produktów na Targach ABE Dystrybucja. Wybrane przez nas perełki niebawem pojawią się
w asortymencie Malowanego Ula

WIELKIE OTRWACIE PORADNI DOBRY DIETETYK W WIELICZCE W NOWEJ LOKALIZACJI!!!!

Od początku stycznia spotykamy się z Wami już w nowym miejscu, w Galerii NaCl przy ulicy Piłsudskiego 73.  Wielu z Was miało już okazję być w nowym gabinecie. Jednak nadszedł czas na OFICJALNE OTWARCIE!

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 10 LUTEGO! Startujemy o godzinie 11 i będziemy do Waszej dyspozycji do 14:00!!!

DIETY CUD - czy są naprawdę skuteczne?

Dieta kapuściana, South Beach, Kwaśniewskiego. Brzmi znajomo? To nazwy zaledwie kilku z popularnych diet „odchudzających”. W czasach, kiedy tempo życia jest naprawdę szybkie, równie szybko oczekujemy widocznych efektów swoich starań. Zdarza się że, by osiągnąć szybką redukcję masy ciała, jako kuracje pierwszego rzutu, wciąż wybierane są modne „diety cud” o bardzo niskiej podaży energii.

KORZYSTNE DZIAŁANIE PROBIOTYKÓW NA ORGANIZM CZŁOWIEKA

Każdemu Pacjentowi na pierwszej wizycie obowiązkowo do suplementacji polecam probiotyki. Dlaczego? Jaki mają wpływ na organizm? Czy mogą być metodą redukcji zbędnych kilogramów?

PIERWSZY DZIEŃ W NOWYM MIEJSCU W WIELICZCE <3

Od 8 stycznia działa PORADNIA DOBRY DIETETYK WIELICZKA. Jednak dziś to mój pierwszy dzień w nowym miejscu. Parę ważnych i praktycznych informacji dla pacjentów oraz kilka zdjęć:-)

BEZPŁATNE KONSULTACJE KRAKÓW!!!

W styczniu w Krakowskim Centrum Dietetyki możesz sprawdzić kondycję swojego ciała!!!

Jak zrealizować postanowienia noworoczne???

Każdy z nas je ma...NOWOROCZNE POSTANOWIENIA!  Co roku je wymyślamy, ale czy realizujemy?! Pewnie część z Nas - TAK, a inni NIE. Co zrobić, żeby w tym roku nam się udało?

Czekoladowy pudding z tapioki

Tapioka to skrobia pozyskana z manioku, sprzedawana jest w postaci mąki lub grysiku. Jest to produkt całkowicie bezglutenowy, lekkostrawy i hipoalergiczny. Można go wykorzystać do deserów i dań wytrawnych np. zagęszczania potraw. 

Szpinakowe gryczotto z kurkami

Bardzo prosty i szybki przepis na danie bezmięsne i bez dodatku nabiału zwierzęcego. Smakuje rewelacyjnie!:-)

Mrożenie owoców sezonowych

Mrożenie owoców sezonowych to bardzo dobry sposób na utrwalanie ich na cały rok, w ten sposób nawet w środku zimny wypijemy pyszny koktajl z truskawek czy malin. Mrożenie jest jednym z lepszych sposobów przechowywania żywności. W niskiej temperaturze składniki odżywcze: witaminy, składniki mineralne, białka i tłuszcze tracone są
w minimalnym stopniu. Proces mrożenia nie narusza struktury białek przechowywanych produktów i ...

Witamina D3 - witamina ZDROWIA!

Dlaczego tak ważna jest witamina D3? Dlaczego co druga reklama w telewizji to reklama suplementów D3+K2? Skąd ta obsesja??!

Odpowiedź jest bardzo prosta: niedobór witaminy D3 w społeczeństwie jest GALOPUJĄCY. Dotyczy on zarówno dzieci jak i dorosłych oraz osób starszych. O ile wiemy, że witaminę D3 muszą suplementować dzieci - pediatra zalecił oraz osoby starsze, bo przecież osteoporoza, ale pozostali ...

Badania laboratoryjne

Pierwszą bardzo istotną sprawą, a może i najważniejszą są aktualne badania laboratoryjne.To podstawa dobrze dobranego planu żywieniowego. Jeśli dietetyk nie ma wglądu do aktualnych wyników to niestety "działa po omacku". Tak przygotowana dieta może nie przynieść oczekiwanych rezultatów

POKAŻ