26 Czerw

Piknik "Z PASJĄ PO ZDROWIE"

W miniony czwartek, 21 czerwca 2018, miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w pikniku "Z pasją po zdrowie", który odbył się na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 dzieci z 18 grup świetlicowych. W pikniku uczestniczył także Z-ca Burmistrza ds. Społecznych, Pan Rafał Ślęczka oraz Pani Anna Sokołowksa, która reprezentowała Dyrektora MGOPS.

Uczestnicy mieli do zaliczenia 12 różnych baz. Wśród nich była nasza - stoisko dietetyka. Oprócz tego zadania m.in.: u fizjoterapeutów, policjantek, lekarza. Dodatkowo na dzieci czekały zjeżdżalnie, tramopoliny, malowanie twarzy i pyszne smakołyki. Walka była zacięta, ale toczyła się w bardzo sympatycznej atmosferze. Dało się już wtedy wyczuć zbliżające się wakacje. Nagrodą dla najlepszej drużyny był voucher na bezpłatną wycieczkę - niespodziankę. Zatem warto było dać z siebie wszystko. :-)

 

Na naszym stanowisku dzieci i młodzież usłyszeli krótką prezentacje o słodyczach. Temat okazał się strzałem w dziesiątkę. :-) Wszyscy czynnie uczestniczyli w dyskusji i byli chętni do współpracy. Świetnie odpowiadali na pytania czym grozi nadmiar cukru w diecie, jakie mogą być tego konsekwencje, jakie choroby mogą się pojawić w następstwie spożywania zbyt dużej ilości słodyczy i czym należy słodycze w codziennej diecie zastępować. Byłam pod wrażeniem wiedzy i świadomości. :-) Z pomocą ochotników zaprezentowałam grupom, ile cukru znajduje się w popularnych, sklepowych słodyczach i napojach, po które często sięgają młodzi ludzie. Zdziwienie czasem malowało się na twarzach dzieci, szczególnie gdy chodziło o bardzo znane i lubiane słodkości. Mam nadzieję, że z tej krótkiej pogadanki i pokazu wynieśli jakieś wnioski na przyszłość.

 

Było mi bardzo miło uczestniczyć w pikniku. Bardzo miła atmosfera i świetny pomysł na to, żeby budzić w młodych ludziach świadomość, że ruch, aktywność, bezpieczeństwo i zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w naszym życiu.

 

Zdrowie jest przecież najważniejsze i trzeba o nie dbać!

 

Zdjęcia: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce

Twój komentarz




Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ